Zmagasz się z olbrzymim stresem podczas występu sportowego? Dręczą Cię natrętne myśli, które Cię blokują i ograniczają? Być może Twoje Alter Ego pomoże…

Idealnym przykładem jest Sasha Fierce, czyli postać, w którą wciela się* Beyoncé wchodząc na scenę. Stała się ona integralną częścią tożsamości Beyoncé, reprezentując jej odważną, pewną siebie i bezkompromisową stronę. Alter ego pomogło Beyoncé nawiązać z fanami głębszy kontakt i odegrało znaczącą rolę w odniesieniu tak wielkiego sukcesu. Sasha Fierce to nie tylko sceniczna postać Beyoncé. To mentalność, źródło siły i pewności siebie.

Nie chodzi tu o to, by być kimś innym. Rzecz w tym, żeby sięgnąć w głąb siebie po swoje najlepsze cechy.

Rola Alter Ego w sporcie 💪 

   • Większa pewność siebie: Tak jak Beyoncé wchodzi na scenę jako Sasha Fierce, twoje alter ego może pomóc podnieść twoją pewność siebie przed meczem czy zawodami. To twoja peleryna superbohaterki, zbroja przeciw wątpliwościom. 

   • Stawianie czoła wyzwaniom: Jako sportowiec nieustannie z kimś lub czymś się mierzysz. Zawody, mecze, przeciwnicy, stres, emocje, kontuzje czy niedyspozycje. You name it. Twoje alter ego może być głosem, który mówi: „Dam radę”. Pomaga Ci pokonywać trudności i znajdować rozwiązania. 

   • Konsekwencja w działaniu: Posiadanie odpowiedniego nastawienia i konsekwencja są kluczowe w sporcie. Twoje alter ego może być twoją kotwicą, pomagając Ci utrzymać skupienie i jakość działań bez względu na czynniki zewnętrzne. 

  Co możesz osiągnąć dzięki Alter Ego 🏆 

    • Maksymalna Wydajność: Przyjmując alter ego, sięgasz po swój szczytowy stan wydajności. Pozwoli Ci to wykorzystać swój potencjał w pełni i przekraczać własne granice. 

    • Połączenie Umysł-Ciało: Połączenie umysłu i ciała jest w sporcie szalenie istotne. Twoje alter ego może pełnić rolę łącznika, dostosowując twoją siłę mentalną do fizycznych możliwości. 

    • Wytrwałość i Hart Ducha: Sasha Fierce nie odpuszcza, i Ty też nie musisz. Twoje alter ego może cechować się niebywałą wytrwałość i hartem ducha. To kluczowe elementy, dzięki którym pokonasz każdą przeszkodę i poradzisz sobie w każdej sytuacji.

    • Radzenie sobie z presją i lękiem: Niektórzy sportowcy tworzą alter ego jako mechanizm radzenia sobie z intensywnym stresem i lękiem, który towarzyszy rywalizacji sportowej. Alter ego może zapewnić Ci poczucie pewnego rodzaju odrębności i pozwolić Ci na umiejętne zarządzanie emocjami.

   Wprowadź Sashę Fierce do swojej kariery sportowej 🚴‍♀️🏀 

     • Stwórz Swoje Alter Ego: Wyobraź sobie sportowca, jakim chciał_byś być. Nadaj jej/mu imię, cechy i mocne strony. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Wyobraź sobie jak robią to aktorzy, którzy wcielają się w role granych przez siebie bohaterów. To jest twoja/twój Sasha Fierce. 

     • Rutyna Startowa: Opracuj rutynę startową, która jest zgodna z twoim alter ego. Może to być mantra, konkretna rozgrzewka, wizualizacja, czy bardzo szczegółowa lista czynności, które wykonujesz przed, w trakcie i po zawodach, meczu czy walce. Niech stanie się to integralną częścią twoich przygotowań. 

     • „Own the Moment”: Kiedy stajesz na placu gry, macie czy planszy to wejdź w rolę. Ucieleśnij swoje alter ego. Uwierz w to, że masz niesamowitą siłę, ba, że jesteś siłą, z którą trzeba się liczyć. 

    Sasha Fierce to oczywiście nie jedyny przykład. Wiele „znanych” osób stworzyło swoje „drugie ja” na potrzeby zawodowe. David Bowie występował jako Ziggy Stardust, Eminem jako Slim Shady, a Nicki Minaj stworzyła Romana Zolanskiego (czyżby inspirowała się Romanem Polańskim?).

    Jeśli chodzi o sportowców to mamy chociażby Bronze Bombera stworzonego przez boksera Deontay Wildera. Jest też Uncle Drew, w którego wciela się koszykarz Kyrie Irving. Wreszcie są LeBronowie, czyli cztery różne postacie ucieleśniające cztery cechy osobowości samego LeBrona Jamesa.

    A Ty? Jak nazwiesz swoje alter ego?